Tisíce lampiček

Kdybych umřela, Jirka by to (pravděpodobně) nepřežil. … Stalo se, že můj Jirka minulý týden umřel. Ulít s čarodějnicemi, je pryč a já si od té doby přijdu jak v Jiříkově vidění … neb ptám se si: Přežiju to? Jak? … No, to teprv asi uvidím, protože Jirka byl prostě můj, moje Ty, moje, jak řekla jedna z Jan, „středová tyč“, můj Kolouch …

 

 

*Momentka II.

 

Tisíce lampiček

krvavou stuhou protkalo noc

přes slzy viděnou.

 

Tisíce vzpomínek

razí si cestu

bouřlivou hladinou

tmy.

 

Jiří Novotný – „Podzimní trilogie (tři roky života)“, podzim 91

 

 

 

 

Píšu toto, aby se lidé dověděli, že je pryč, a aby věděli, proč mám tak oteklý oči, a navíc … on Jirka byl psavej, tak by ho aspoň takových pár krátkých vět mohlo potěšit. Chtěli jsme spolu, až se znovu přistěhujeme do Prahy, pokračovat dalším článkem, jen jsme netušili, že to bude tak bolestivé. No, co se dá dělat, je to, jak to je … je mi smutno a jsem nešťastná. Budu muset ten zármutek nějak přehlušit, převršit, převrstvit a přepracovat … vždyť mám co dohánět, že jo, Jiří! :-)

Taky jsem si říkala, že budu postupně číst a zveřejňovat, nějak, jeho texty, neb jsou dozajista úžasnými, i když těžkými, protože Jirka „to měl totiž vymyšlený“. To říkal on, ne já. :-)

 

Tak … mějme se.

 

Exhumovali myš
Přijeli učenci z celého kraje

Exhumovali myš
Aby byla slavná …

 

Zanechte komentářVytvořil Laskavý humr ©   2019