úvodník #2016

  •  
  •  
  •  
  •  

editions: 

03     02    01    00

 

 

= edition #04 … :)

(publikováno 14.1.2016)

 

Bloumavý … :-)

 

(Bloumavý je bloumavý, protože tohle je „jen“ rozcvička, protože dokud tenhle úvodník nenapíšu, nehnu se z domu, řekla jsem si, už to odkládám velmi dlouho, a toto odkládání je pak příčinou mé „lenivosti“, kdy dělám všechno možné, jen ne to, co bych dělat měla – dopsat a napsat, co dopsat a napsat mám. „Kruci …“, říkám si každé ráno, když se probouzím… tělo je roz-volněné, oči těkavé, mysl skákavá, ruce rozhozené … přijde mi to jako nedobré znamení, ale kdo ví … no, nemáme to my lidé v těch našich životech jednoduché. ;o)

 

[SinglePic not found]

Loni a předloni jsme začínali výkřikem „Střeste své strachy!“ … letos nebudeme setřásat nic, zhola nic, dokonce nebudeme ani nic vykřikovat, protože … když to nejde, tak to nejde, nenaděláte nic, nezbývá, než to nechat plavat. ;-)

 

Je to skoro rok, co jsme (jsem) zpátky v Praze, a není dne, kdy bych nelitovala a zas litovala, že jsme odsud odjeli. Všehovšudy jsem napsala jeden článek o křivolakém domě> (flákám to, odbývám, kašlu na psaní, j.N by mi asi vynadal do bezvědomí, že se nestarám) … zato jsem přečetla a dočetla některé z nutných knih nachystaných už delší dobu, pak několik čistě narazivších knih, třeba … Architektura 20. století> od F. Haase, znovunašlá knížka, malé „zjevení“ … :-) A dále …. rozkreslila jsem si trochu ruku na pre-studiích, lze-li to tak říci (uff), dodělali jsme „Křivolakého“>, o kterémž tu musím ještě drobně povyprávět, a pak také cestou necestou kroutivě krouživě vyřizujeme, řešíme územní změnu pro polyfunkční dům tento … tady>> a tady>> … ale … co tohle všechno vlastně znamená ve světovém měřítku? Světový mír? No to by bylo báječné … ;-)

 

Taky mi řekli, že Radúz a Mahulena, zřejmě nejsou Radúz a Mahulena, jak jsme si mysleli my, ale nejspíš Oldřich a Božena, nebo Ctirad a Šárka, nebo nějaká další dvojice či pár … no, nevadí, však ono je to vlastně všechno stejně „jedno“. ;o)

 

(Michelangelo Buonarroti)

[SinglePic not found]

 

A ještě pár veršů, které  jsem už kdesi dávala, protože mi ulpěly, neb poezie v architektuře jest jistě skryta (… mám v rohu krásnou pavučinu, měla bych vysmejčit, a taky mě napadá, že bych to tady měla maličko upravit, neb ni žádná další hlava a ruce na obzoru. Taky jsem nepočítala, že namísto „edice“, budu dávat „úvodník“, no co už, další hrbol na cestě … improvizuji, snad mi prominete, dám to brzy do pořádku ;o) …

 

 

Jana Krkošková

 

 

ps: … pořád sháním knížku „Le Corbusier – Kdysi a potom“ …

 

 

 

 

editions:  

03     02    01     00

 


 

 

 


  •  
  •  
  •  
  •  

Komentář

před odesláním komentáře vypočtěte *