Co a jak, pokud jste právě přišli

13.12.2012

  •  
  •  
  •  
  •  

Tak se se nám podařilo zprovoznit blog. Samozřejmě to bylo chvilkami klopotné, protože nejsme weboví znalci a budovatelé, ale je na světě. Pro laika je to se všemi těmi udělátky poněkud průzkumná, a asi nadbytečně tápavá práce … ale alespoň se člověk zase něco užitečného naučí.

Jak možná již víte z naznačení na naší Titulce (http://servearch.eu/), tak jde zde o první partii stránek, které by se měly tak či onak dotýkat a týkat architektury – tento blog je první součástkou, takříkajíc komunikativní a vcelku veřejnou. Počítáme ovšem i s dalšími, tedy s vrstvou určenou pro seriózní klienty a zákazníky, která již vyžaduje určitou míru a kvalitu soukromí, a jistě komunikační koutek pro kolegy a spolupracovníky – všechno má však svůj čas a nedá se dělat v jednom kuse a zátahu, protože zase vše z toho má svou vnitřní logiku, v níž jedna fáze splňuje podmínky té další. „Spěchej pomalu!“, říká se moudře.

Naše Titulka tak není samoúčelnou. Měla by fungovat tak, že bude jakýms „rozcestníkem“ alias „hubem“, veskrze který se člověk hned dostane tam, kam chce a potřebuje – tedy do míst, o kterých ani my v současnosti netušíme, že možná někdy budou existovat. Odtud pak bude Titulka prodělávat průběžnou proměnu, to úměrně změnám a potřebám, i když by zde měla být přítomna informace ve smyslu „o co vlastně v celku vlastně jde“, takže vřele a s povděkem doporučujeme, aby její obsah byl přečten a vzat na vědomí, aby nedocházelo k nedorozuměním, která zpravidla nesou nevnadné a nepříjemné plody. Ponecháme pevnější obsahy umístěné na Titulce svému „vývoji“, to dle zájmu o ně, tedy úměrně třeba projevenému dotazu – tedy lze to či ono rozvést hovorem v blogu.

Tím dalším, co je na Titulce, kromě funkce „hubu“ a obecnějších informací, k nalezení jsou řekneme „highlighty“, které dle našeho mínění a potřeby zaslouží zvýraznění a rozhraničí tak naše předpokládaná vydání neboli „editions“, prostřednictvím kterých bychom chtěli vyvolat nejenom pocit jakés periodicity. Taková periodicita je šikovné a užitečné zařízení, to jak pro redakci, tak pro možné autory a pro návštěvníka jakbysmet, a v případě internetovských „tiskovin“ zpravidla chybí. Tyto „highlighty“ budou v možnosti navazovat na obsah uvnitř blogu a „časem“ (tedy v okamžiku nového vydání, tak odhadem v modu čtvrtletníku – zatím) budou převedeny do nitra blogu zcela a beze zbytku.

*serveArch by měl mít rovněž „časem“ (uvidíme, jak se nám snaha ukáže  snad rozvine) vlastní facebook, ale zatím s tímto nebudeme spěchat. Facebook sice může být užitečným nástrojem, ale dle našeho mínění nemůže obstarat vstupní komunikaci, tedy takovou komunikaci, v níž je dominantním pozorně sledovaný obsah a jistá „serióznost“, jak říkali prarodiče, což naše tématika a případnost vyžaduje nezbytně – pro nás je facebook spíše oznamovna-vývěska,  když může převzít i řadu jiných úloh.

Tedy neunavujme na jednom místě, dle zajmu lze pokračovat na jiném: … struktura blogu >>>

registrace

< rubrika: redakce

 


  •  
  •  
  •  
  •  

Štítky: , ,

Komentář

před odesláním komentáře vypočtěte *